Поврзи се со нас

Спорт

Натпреварите од СП во Катар од денес во нови термини

Објавено

на

Третото коло од групната фаза на Светското првенство во Катар, ќе донесе промени во термините на натпреварите. Во претходните девет дена се играа по четири натпревари дневно во 11:00, 14:00, 17:00 и 20:00 часот.

Почнувајќи од денес (вторник) термините на натпреварите ќе бидат 16:00 и 20:00 часот. Натпреварите од последното коло во групната фаза ќе се играат по фер-плеј моделот така што сите пресметки од една група ќе играат истовремено.

По две кола, во втората фаза се пласираа само Франција, Бразил и Португалија.

вторник,
16.00 часот Еквадор – Сенегал
16.00 часот Холандија – Катар
20.00 часот Иран – ЕЦД
20.00 Велс – Англија

среда
16.00 Австралија – Данска
16.00 Тунис – Франција
20:00 Полска – Аргентина
20.00 Саудиска Арабија – Мексико

четврток
16.00 часот Хрватска – Белгија
16.00 часот Канада – Мароко
20.00 часот Јапонија – Шпанија
20.00 Костарика – Германија

петок
16:00 Гана – Уругвај
16.00 Јужна Кореја – Португалија
20.00 часот Камерун – Бразил
20.00 часот Србија – Швајцарија

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена