Поврзи се со нас

Гостивар

Навивачката група „Гемиџии“ во посета на Дневниот центар во Гостивар

Навивачката група „Гемиџии 1991“ од Гостивар, денеска организираше посета на Дневниот центар за деца со посебни потреби по повод новогодишните празници. Навивачите на децата им ја честитаа новата година, посакувајќи им успех и здравје и им поделија новогодишни пакетчиња, порачувајќи им дека нема поголеми победници од нив.

„Сметаме дека овие деца се најголеми победници, со оваа посета сакавме да им честитаме празниците и покажеме дека тие се наши другари„ рекоа навивачите.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!