fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Навреме почна гласањето на сите избирачки места во Врапчиште и Маврово Ростуше

Објавено

на

Изборниот процес од вториот круг на Претседателските избори 2019, во општините Врапчиште и Маврово и Ростуше утрово почна навреме, информираа од Општинските изборни комисии. Сите гласачки места, по 39 во секоја општина биле отворени во 7 часот наутро.
Право на глас на Претседателските избори на територијата на Општина Маврово и Ростуше 9.886 граѓани, додека во избирачкиот список на Општина Врапчиште запишани се вкупно 25.599 гласачи.
Гласањето трае до 19 часот.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!