Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Навреме почна гласањето на сите избирачки места во Врапчиште и Маврово Ростуше

Изборниот процес од вториот круг на Претседателските избори 2019, во општините Врапчиште и Маврово и Ростуше утрово почна навреме, информираа од Општинските изборни комисии. Сите гласачки места, по 39 во секоја општина биле отворени во 7 часот наутро.
Право на глас на Претседателските избори на територијата на Општина Маврово и Ростуше 9.886 граѓани, додека во избирачкиот список на Општина Врапчиште запишани се вкупно 25.599 гласачи.
Гласањето трае до 19 часот.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!