Поврзи се со нас

Спорт

NBA ги укина тестовите за марихуана

Објавено

на

Раководството на НБА лигата во иднина веќе нема да ги тестира играчите на марихуана, јавија американските медиуми, пренесувајќи детали од новиот колективен договор меѓу лигата и Здружението на професионални кошаркари.

Двете страни наскоро треба да го потпишат новиот повеќегодишен договор, кој ќе вклучува клаузула со која марихуаната ќе биде симната од лигашката програма за тестирање наркотици, а играчите веќе нема да бидат казнувани за пушење марихуана.

Здружението на играчи, од своја страна, не откри детали од договорот, објавувајќи само кратка изјава на Твитер: „Одредени детали ќе бидат достапни откако ќе се финализира листата на услови“.

Претходната политика на НБА лигата за користење марихуана беше построга и вклучуваше советодавна и програма за лекување од зависност, парична казна до 25.000 долари и суспензија од пет натпревари.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена