Поврзи се со нас

Спорт

Не им иде умот: Обложувалниците и даваат минимални шанси на Македонија за победа против Португалија

Објавено

на

Само пет насто се шансите македонските фудбалери да ја совладаат португалската репрезентација вечер во финалето од плејофот за пласман на Светското првенство 2022, според „BETCITY“. Коефициентот за победа се движи околу 18. На Португалија и се даваат 81 насто шанси за победа (коефициент 1,19), додека 14 % е веројатноста натпреварот да заврши без победник (коефициент 7,10).

На последните пет средби, Македонците имаат четири победи (Италија на гости 1.0, Исланд дома 3:1, Ерменија на гости 5:0, Лихтенштајн на гости 4:0) и еден пораз (Германија дома 4:0).

Португалците имаат победи над Турција (дома 3:1), Луксембург (дома 5:0) и Катар (3:0 дома), нерешено со Ирска (0:0 на гости) и пораз од Србија (1:2 дома).

Натпреварот на „Драгао“ во Порто ќе почне вечер во 20:45 часот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Македонијапред 10 часа

Собранието изгласа продолжување на кризните состојби

Здравје и убавинапред 11 часа

Маски од круша за нега на кожата и косата

Гостиварпред 14 часа

Ново противпожарно возило доделено на ТППЕ во Гостивар

Гостиварпред 15 часа

Гостивар ќе бара владини субвенции за струја за училиштата и градинките

Вестипред 15 часа

Путин по прогласувањето на четирите територии за дел од Русија: „Тоа го сакаа милиони луѓе, тие сега се засекогаш граѓани на Русија“

Македонијапред 16 часа

Од полноќ поскапуваат бензините

Гостиварпред 17 часа

Приведен гостиварец кој нарушил јавен ред и мир

Гостиварпред 17 часа

Совет Гостивар: Дебата за Планот за вработување во општината и буџетските пари

Гостиварпред 18 часа

Физички напад во Гостивар поради имот

Гостиварпред 19 часа

Оштетен доводен канал во близина на ХЕЦ Врбен, вода се излева од каналот

Културапред 21 час

Промоција на новото книжевно дело на Александар Михајловиќ во Гостивар

Македонијапред 22 часа

Викенд временска прогноза

Вестипред 22 часа

Православен празник посветен на Светите Вера, Надеж и Љубов

Гостиварпред 2 дена

ВМРО ДПМНЕ Гостивар со активност по повод Светскиот ден на срцето

Гостиварпред 2 недели

Усмртено младо момче во Гостивар вечерва

Гостиварпред 1 недела

Ограбена џамијата во Присојница

Гостиварпред 2 недели

Голем концерт на Владо Глигоровски во Гостивар за јубилејни 30 години музичка кариера

Гостиварпред 1 недела

Три децении јубилеј на Глигоровски: Убавина со македонски фолклор и бура од емоции во Гостивар

Гостиварпред 1 недела

Инспекции по златарниците во Гостивар, Скопје, Тетово, Кичево – Одземени над 10 кг. злато

Гостиварпред 2 недели

Осветен новиот храм во Стенче: „Дом на молитва, парче небо на земјата“

Гостиварпред 1 недела

Се појави змија во двор на градинка во Гостивар, управата бара од институциите дополнителни проверки и мерки

Спортпред 2 недели

ФК Гостивар и Воска Спорт одиграа без победник, несакан инцидент на трибините

Спортпред 2 недели

Октај Дерелиоглу: Без разлика на сите надворешни фактори, против Воска ќе одиме на победа

Гостиварпред 2 недели

„Светлината на светот“, нова книга на гостиварецот Михајловиќ

Гостиварпред 2 недели

Обвинителството за синоќешниот случај во Гостивар – Пронајден е пиштол, се проверуваат снимки од камери…

Гостиварпред 1 недела

Ресурсен центар Гостивар: Пријавување на социјално загрозени кои имаат потреба од бесплатна нега и грижа

Гостиварпред 1 недела

Три децении јубилеј на Глигоровски: Убавина со македонски фолклор и бура од емоции во Гостивар

Културапред 3 недели

Со концерт на етно групата Синтезис во Гостивар почна чествувањето на Денот на независноста

Гостиварпред 1 месец

Чествување на Преображение во Гостивар – Манастирот во Циглана срцето на прославата

Гостиварпред 2 месеци

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Гостиварпред 2 месеци

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 3 месеци

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 4 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 4 месеци

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 4 месеци

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 5 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 5 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 5 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Nuk ju vjen mendja: Bastoret i japin Maqedonisë mundësi minimale për të fituar ndaj Portugalisë

Објавено

на

Vetëm pesë përqind janë shanset që futbollistët maqedonas ta mposhtin kombëtaren portugeze sonte në finalen e play-off-it për Botërorin 2022, sipas “BETCITY”. Shanset për të fituar sillen rreth 18. Portugalisë i jepet një shans 81% për të fituar (shanset 1.19), ndërsa ka 14% mundësi që ndeshja të përfundojë pa fitues (shanset 7.10).

Në pesë ndeshjet e fundit maqedonasit kanë katër fitore (Italia jashtë 1:0, Islanda në shtëpi 3:1, Armenia jashtë 5:0, Lihtenshtajni jashtë 4:0) dhe një humbje (Gjermania në shtëpi 4:0).

Portugezët kanë fitore ndaj Turqisë (3:1 në shtëpi), Luksemburgut (5:0 në shtëpi) dhe Katarit (3:0 në shtëpi), një barazim me Irlandën (0:0 jashtë) dhe një humbje nga Serbia (1: 2 në shtëpi).

Ndeshja e “Dragaos” në Porto do të nisë sonte në orën 20:45.

 

 

 

Популарно изминативе 100 дена