fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Какво време не очекува оваа работна недела во Гостивар?

Објавено

на

Во текот на работната недела која следува во Гостивар и регионот не очекува променливо време со благ пад на утринските температури.

Денес во утринските часови минималната температурата достигна до 13 степени, а максималната температура во текот на денот ќе достигне до 25 степени. Ќе биде умерено сончево, со повремени наоблачувања.

Слично време не очекува и во вторник со нешто повисоки температури, максималната температура ќе биде 28 степени.

Во среда не очекува пад на утринските температури, времето ќе биде претежно сончево. Во попладневните часови можни се услови за локални врнежи од дожд. Температурите ќе се движат од 11 до 25 степени.

Во четврток, метеролозите прогнозираат умерено облачно време со повремени сончеви периоди. Минималната температура ќе достигне 15, а максималната 28 степени.

Кон крајот на работната недела, во петок температурите ќе достигнат и 30 степени, не очекува сончево време.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!