Поврзи се со нас

Македонија

Небезбеден путер од кикирики се повлекува од продажба

Објавено

на

Агенцијата за храна и ветеринарство ги информира потрошувачите дека се отповикува небезбеден производ – Bio Chocolate Chip peanut butter, поради присуство на недеклариран алерген млечен протеин.

Сериски број/лот: LO107

Рок на употреба: 01.07.2023

Производство: Nature‘s Finest

Увозник: Зегин ДОО

Дистрибутер: Зегин ДОО

Крајните потрошувачи кои гo имаат купено горенаведениoт производ со посочениот сериски број/лот, истиот да нe гo консумираат и да гo вратат на местото од каде гo купиле, посочуваат од АХВ.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена