fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Неделава следува промена на временските прилики

Објавено

на

Во наредниве денови нѐ очекува промена на временските прилики со наоблачување, а кон крајот на работната недела и дожд.

Денес е понеделник, 258 ден од годинава. Сонцето изгреа во 6 часот и 15 минути, а ќе зајде во 18 часот и 46 минути. Времето во текот на денешниот ден ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Максималната дневна температура ќе се искачи до 30-от степен.

Утре (вторник) времето ќе биде сончево со мала облачност и температури помеѓу 16 и 30 степени. Во среда се очекува слично време, односно сончево со мала до умерена облачност. Температурата ќе се движи помеѓу 15 и 30 степени.

Во четврток очекувајте поголемо наоблачување. Времето ќе биде сончево со умерена облачност, а во попладневните часови нестабилно со услови за краткотраен дожд и засилен ветер. Температурата ќе се движи од 17 до 29 степени.

Во петок нѐ очекува претежно облачно и ветровито време со сончеви периоди со услови за дожд во попладневните часови. Утринската температура ќе се спушти до 13-от степен, додека дневната ќе достигне максимални 26 степени.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 3 часа

Презентација во Гостивар – Млеко, месо, риба, мед, ајвар, туршија…како фармерите да ги пласираат дирекно во маркетите

Гостиварпред 4 часа

Состанок во Гостивар – Многу ученици немаат услови да се вклучат во онлајн наставата

Гостиварпред 4 часа

Младинци на плоштадот во Гостивар делеа бесплатни маски и средства за дезинфекција

Гостиварпред 5 часа

Регион на Гостивар има вкупно 89 активно болни со корона, денес потврдени 5 новозаразени и 5 оздравени

Гостиварпред 6 часа

Листа на училишта во Општина Гостивар кои добија согласност за настава со физичко присуство

Вестипред 8 часа

Синдикатот на УПОЗ бара да се повлече одлуката за фиксно работно време

Македонијапред 9 часа

Од утре администрацијата со фиксно работно време од 8 до 16 часот

Македонијапред 10 часа

Владата одобри дневен престој во училиштата и отворање на Дневните центри за лица со попречености

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!