Поврзи се со нас

Гостивар

Неделна акција на полицијата за брзо возење-49 казни во Гостивар, 99 во Тетово

Објавено

на

На поширокото тетовско-гостиварско подрачје вчера (26.03.2023) од 8 до 20 часот спроведена е акциска контрола за брзина со која се движат возилата, во која вкупно биле изречени 148 мерки, информира МВР. Од нив во Тетово 99, а во Гостивар 49.

При контролата биле откриени и санкционирани 74 возачи кои ја пречекориле максимално дозволената брзина надвор од населено место, од кои 4 за повеќе од 70 километри на час над дозволеното, а 20 возачи до 70 километри на час.

Покрај ова, со соодветни поднесоци биле заокружени и 74 возачи кои ја пречекориле пропишаната брзина во населено место, а санкционирани биле 21 друг вид сообраќајни прекршоци.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 7 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 8 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 8 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 11 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 12 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Огласи за работа:

Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена