Поврзи се со нас

Гостивар

Неделна акција на полицијата за брзо возење-49 казни во Гостивар, 99 во Тетово

Објавено

на

На поширокото тетовско-гостиварско подрачје вчера (26.03.2023) од 8 до 20 часот спроведена е акциска контрола за брзина со која се движат возилата, во која вкупно биле изречени 148 мерки, информира МВР. Од нив во Тетово 99, а во Гостивар 49.

При контролата биле откриени и санкционирани 74 возачи кои ја пречекориле максимално дозволената брзина надвор од населено место, од кои 4 за повеќе од 70 километри на час над дозволеното, а 20 возачи до 70 километри на час.

Покрај ова, со соодветни поднесоци биле заокружени и 74 возачи кои ја пречекориле пропишаната брзина во населено место, а санкционирани биле 21 друг вид сообраќајни прекршоци.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена