Поврзи се со нас

Гостивар

Неисправни возила и возачи без дозволи откриени во Гостивар во сообраќајна контрола

Објавено

на

Секторот за внатрешни работи Тетово информира дека вчера (2 ноември) во периодот од 9 до 14 часот спроведена е засилена сообраќајна контрола, во која вкупно биле откриени и санкционирани 5 технички неисправни возила, од кои 2 во Тетово и 3 во Гостивар, сите со неисправни сопирачки. Откриено било и 1 нерегистрирано возило и 2 други видови неисправности.

„Покрај ова, откриени и исклучени од сообраќај биле и 11 возачи (Тетово-7 и Гостивар-4), од кои 9 кои управувале без возачки дозволи, како и двајца возачи-почетници. Во рамките на контролата, исто така, санкционирани се и 9 непрописно паркирани возила, како и 14 други видови сообраќајни прекршоци“, информира полицијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 44 минути

Во Гостивар лишени од слобода три лица барани за затворски казни

Македонијапред 2 часа

Од денес стапува во сила одлуката за намалување и замрзнување на цените на тоалетната хартија, влошките…

Гостиварпред 3 часа

При заплена на 4 килограми марихуана приведени лица од Гостивар и од Битола

Гостиварпред 4 часа

Утрово најстудено во Лазарополе, попладне се очекува дожд

Вестипред 17 часа

AccuWeather објави голема прогноза за пролетта: Еве што се очекува за нашиот дел од Европа, некои се загрижени

Македонијапред 20 часа

Протест на машинскиот и извршниот персонал на МЖ Транспорт, најавена блокада на железничкиот сообраќај

Гостиварпред 21 час

Во вторник старт на изградбата на автопатот Тетово-Гостивар, посебен сообраќаен режим поради свеченоста

Гостиварпред 23 часа

Инцидент во модуларната болница во Гостивар, жена се заканувала на персоналот

Македонијапред 1 ден

Струјата во второто полугодие лани поскапела за 12,6 %

Гостиварпред 2 недели

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 4 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 1 недела

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 4 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 4 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 2 недели

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 4 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 3 недели

Гостопримството на гостиварци и дали биле подобри домаќини од тетовци?…

Огласи за вработување:

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Automjete me defekt dhe shoferë pa leje të zbuluar në Gostivar në kontrollë trafiku

Објавено

на

Sektori i punëve të brendshme Tetovë informon se dje (2 Nëntor) në periudhën nga ora 9 deri në ora 14 është zbatuar kontroll i përforcuar trafiku, në të cilin gjithësej janë zbuluar dhe janë sanksionuar 5 vetura me defekte teknike, nga të cilat 2 në Tetovë dhe 3 në Gostivar, të gjitha me frenat me defekt. Është zbuluar edhe 1 automjet i pa regjistruar dhe 2 lloje tjera të defekteve.

“Përskaj kësaj, të zbuluara dhe të shkyçura nga trafiku kanë qenë edhe 11 shoferë (Tetovë-7 dhe Gostivar-4), prej të cilëve 9 të cilët kanë drejtuar pa leje për vozitje, si dhe dy shoferë-fillestarë. Në kuadër të kontrollit, gjithashtu, janë sanksionuar edhe 9 vetura të parkuara kundër rregulloreve, si dhe 14 lloje të tjera të penalltive të komunikacionit”, informon policia.

Популарно изминативе 100 дена