Поврзи се со нас

Гостивар

Неисправни возила и возачи без дозволи откриени во Гостивар во сообраќајна контрола

Објавено

на

  • Shqip

Секторот за внатрешни работи Тетово информира дека вчера (2 ноември) во периодот од 9 до 14 часот спроведена е засилена сообраќајна контрола, во која вкупно биле откриени и санкционирани 5 технички неисправни возила, од кои 2 во Тетово и 3 во Гостивар, сите со неисправни сопирачки. Откриено било и 1 нерегистрирано возило и 2 други видови неисправности.

„Покрај ова, откриени и исклучени од сообраќај биле и 11 возачи (Тетово-7 и Гостивар-4), од кои 9 кои управувале без возачки дозволи, како и двајца возачи-почетници. Во рамките на контролата, исто така, санкционирани се и 9 непрописно паркирани возила, како и 14 други видови сообраќајни прекршоци“, информира полицијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Анкета

Дали ги поддржувате предлог мерките за вработените во јавните институции (сертификат за вакцина, ковид-тест или потврда за прележаност)?

Advertisement
Advertisement
Македонијапред 1 час

Таравари рече Заев нудел пари на пратеничка, Заев бара извинување или ќе тужи

Македонијапред 3 часа

Пријавата за напад е лажна, извести МВР

Македонијапред 3 часа

Одлука на Влада: Парична награда за матичните лекари со 70% вакцинирани пациенти

Македонијапред 4 часа

МВР постапува по пријава за напад во МНТ во Скопје

Гостиварпред 7 часа

Салија, Фејзули, Ливарека-говорници на настан во Гостивар посветен на лицата со попречености

Македонијапред 8 часа

Ковид статистика: 460 нови случаи во земјава, седум починати и 543 оздравени пациенти

Македонијапред 8 часа

Грозоморен чин: Родители ја продавале малолетната ќерка, таткото и ја силувал

Гостиварпред 10 часа

Куче нападнало жена кај болницата во Гостивар

Вестипред 10 часа

Србија ги ограничи цените на основните прехранбени производи

Македонијапред 11 часа

Укината забраната за сообраќај на камиони на Стража

Гостиварпред 11 часа

Гостиварец пријавил дека две лица му го нападнале малолетниот син

Македонијапред 12 часа

Засега нема потреба од нови мерки за заштита од новиот сој, состојбата со коронавирусот стабилна

Гостиварпред 12 часа

Сообраќајот на патот Дебар-Маврово во прекин, паднало дрво

Што, како, каде?!пред 1 недела

-20% попуст на целиот асортиман на FLAIR во Гостивар и Тетово

Гостиварпред 2 недели

Гостиварецот Кимет Јусуфи меѓу топ највлијателни светски научници на листата на „Стенфорд“

Гостиварпред 2 недели

Мечка нападнала човек во гостиварски Бродец

Гостиварпред 2 недели

Павле од Гостивар во македонскиот тим на Светското првенство во гејминг

Вестипред 1 недела

Страотно-Загинаа 46 македонски државјани во автобуска несреќа во Бугарија

Гостиварпред 5 дена

Ромското знаме да биде во официјална употреба во Гостивар, иницијатива на ДСР

Гостиварпред 1 недела

Пронајден починат маж во неговиот дом во Гостивар, имал повреди на главата

Гостиварпред 2 недели

Одбележување на 18 Ноември во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Обвинение за дивоградба од 5 ката во Гостивар

Гостиварпред 1 недела

Обвинителот пукал во воздух за да се спаси, ЈО со детали за случајот во гостиварско Чегране

Спортпред 2 недели

Македонските „кантерџии“ со Павле од Гостивар во финалето на Светското првенство во е-спорт

Гостиварпред 2 недели

На хирургија во Гостивар успешно извршена сложена операција на тироидна жлезда

Гостиварпред 1 недела

Изгореа бараките спроти техничкото училиште во Гостивар

Локални избори 2021пред 2 месеци

Униите на жени на ВМРО-ДПМНЕ и АА во Гостивар заедно на марш „Напред розово!“

Спортпред 3 месеци

КК Гостивар започна со подготовките за новата сезона

Спортпред 6 месеци

ФОТО ВЕСТ: Македонија тргна за Букурешт на EURO 2020

Гостиварпред 6 месеци

Етно вешта жена во гостиварско Зубовце – старински специјалитети, чист воздух и дружење

Гостиварпред 6 месеци

Повторно протест во Гостивар: Хартиените учебници да останат основно средство за учење!

Гостиварпред 7 месеци

Протест во Гостивар: „Нема да дозволиме експерименти врз нашите деца“

Гостиварпред 7 месеци

Паркот во Гостивар ќе добие нов лик и социјално инклузивен дел (фото)

Гостиварпред 10 месеци

На поларно време и снег Гостивар маршираше во чест на жртвите во автобуската несреќа

Гостиварпред 11 месеци

Како се прославуваше Водици во Гостивар од 2016 до 2020 година (галерија)

Спортпред 1 година

На Градскиот стадион во Гостивар: ФК Гостивар – ФК Вардар Форино 1:0 (фото)

Спортпред 1 година

На Градскиот стадион во Гостивар: Вардар Форино – Вардар Скопје (8:9)

Гостиварпред 1 година

ПРОТЕСТ – Русино е смрт! Белите дробови ни се црни! Сакаме цвеќе, не сакаме депонија!

Спортпред 1 година

Кошаркарскиот клуб Гостивар започна со подготовките за сезоната 2020/2021

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!