fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Неколку гостиварски села и дел од Тоскалари утре без вода поради санирање дефект

Објавено

на

Поради дефект на водоводната линија Ф150 утре (петок) од 9 часот ќе има прекин во снабдувањето со вода или намален притисок во селата Долна Бањица, Горна Бањица, Здуње и Дебреше, како и во дел од населбата Тоскалари, соопшти службата за информирање на Општина Гостивар.

Од ЈП „Комуналец“ планираат нивните екипи да го санираат дефектот до 16 часот, по што се очекува водоснабдувањето да се нормализира.

 

 

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!