fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Неколку улици во Гостивар денес ќе останат без струја

Објавено

на

Во планираните исклучувања на електричната енергија на ЕВН, поради интервенции во мрежата, денес (21 јануари) се наоѓаат и неколку улици во Гостивар.

Според наведеното на листата, во периодот од 9 часот и 30 минути до 13 часот без струја ќе останат корисниците на ул. „Бранко Станоевиќ“, „Ристо Оџаклиески“ и дел од ул „Живко Брајковски“ (покрај новиот мост)

Прекинот е заради реализација на инвестициони зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија, информираат од компанијата.

Други планирани исклучувања на гостиварското подрачје за денес не се најавени.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!