fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Нелегална сеча на дрва – ОВР Гостивар приведе две лица

Објавено

на

Вчера (21 април) околу 18 часот и 15 минути, во гостиварско Здуње, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар лишиле од слобода 32-годишник од Дуф и 15-годишник од Орќуше, кои во патничко возило „ланчија“ без регистарски ознаки превезувале огревни дрва без потребните документи.

Возилото и дрвата предадени и се на Шумска полиција за натамошна постапка. Двете лица се задржани во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот и ќе им бидат изготвени соодветни поднесоци, соопшти полицијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!