Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 17/04/2019 | 13:39

Нема натпревар КК Гостивар – КК Куманово денес – одложено второто коло од Супер лигата

КК Гостивар и КК Куманово, денес според распоредот требаше да се сретнат во спортската сала „Младост“, но натпревар нема да има. Второто коло од кошаркарската Супер-лига како и новата рунда од плеј-аут лигата се одложени.

Одлуката на заеднички состанок ја донесоа МКФ и Здружението на прволигаши, со цел да им се даде дополнително време на клубовите кои беа суспендирани од страна на МКФ, да ги подмират обврските.

Здружението реши натпреварите да се играат наредниот викенд..

Напишете коментар