Поврзи се со нас

Гостивар

Нема нови потврдени случаи на корона во Гостивар, во земјава 190

Објавено

на

Во последните 24 часа направени се 2.592 тестирања, а регистрирани се 190 нови случаи на КОВИД-19:
• Скопје – 101
• Прилеп – 12
• Битола – 10
• Велес и Струмица – по 8
• Кавадарци, Куманово и Охрид – по 7
• Ресен – 6
• Штип – 4
• Гевгелија, Демир Хисар и Неготино – по 3
• Богданци, Делчево, Кичево и Пробиштип – по 2
• Дебар, Кочани и Крива Паланка – 1
Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 14 починати лица: 3 починати лица од Скопје (46г, 58г и 89г), по 2 починати лица од Прилеп (73г и 80г) и Охрид (59г и 88г), по едно починато лице од Берово (53г), Струмица (65г), Битола (80г), Кавадарци (80г), Куманово (83г), Ресен (88г) и Кичево (91г). Од пријавените, 13 се починати во болнички услови, а едно лице во домашни услови.
Регистрирани сe 193 оздравени пациенти од:
• Скопје – 78
• Кавадарци – 20
• Битола – 18
• Прилеп – 14
• Куманово – 12
• Охрид – 10
• Велес – 7
• Делчево – 5
• Штип, Гевгелија и Кратово – по 4
• Струга, Неготино, Пробиштип и Македонски Брод – по 2
• Тетово, Гостивар, Кичево, Ресен, Берово, Виница, Богданци, Крушево и Дојран – по 1
Досега во земјата се направени вкупно 1.521.642 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 221.285, бројот на оздравени пациенти е 207.948, на починати е 7.815, а бројот на активни случаи изнесува 5.522
Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 6 часа

Од утре попладне обилни врнежи со локално невреме и пад на температурата

Гостиварпред 7 часа

Совети за возачите во Гостивар – „Биди одговорен, не заборавај, стави појас”

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2024пред 10 часа

Собрани се 10 000 потписи за Пендаровски

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ 2024пред 10 часа

Мицкоски: До 12 часот собрани над 15 000 потписи за претседателската кандидатура на Силјановска Давкова

Македонијапред 10 часа

Пад кај претплатниците на кабелска телевизија, сателитската и интернет во пораст

Гостиварпред 13 часа

Судир на три возила на патот Тетово-Гостивар, повредени се повеќе лица

Вестипред 14 часа

Во Калифорнија се‘ повеќе роботски такси без возач

Гостиварпред 15 часа

ПО Галате приведе лице осудено на затвор за продажба на дрога

Здравје и убавинапред 16 часа

„Ултрапреработената“ храна сериозен ризик за здравјето

Гостиварпред 2 недели

Курсна листа на НБРМ и приватните менувачници во Гостивар

Македонијапред 3 недели

Најнова одлука: Од утре промената на возачките, сообраќајните и патните листови ќе бидат без надоместок

Македонијапред 3 недели

Граѓаните затекнати во странство по 12 февруари со стари пасоши, ќе можат да се вратат со патен лист

Гостиварпред 4 недели

Таравари: Куршумот најден пред мојот дом е со јасна заканувачка мафијашка порака

Гостиварпред 3 недели

Велјаноски: Одлуката за вработување во гостиварската болница е противзаконска, прекршителите да бидат повикани на одговорност

Гостиварпред 4 недели

Утре во Гостивар можни прекини на водата и намален притисок поради пуштање во употреба на нов резервоар

Гостиварпред 4 недели

Пред влезната врата од куќата на Таравари оставен куршум

Гостиварпред 7 дена

Објавен повик за невработени-По 6.000 евра грант за да си отворат бизнис

Македонијапред 2 недели

Трибина: Патот Кичево – Охрид не се пушта поради косините, зошто во 21. век користиме проекти од 18. век?

Гостиварпред 1 месец

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 2 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 3 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 3 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 6 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 6 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 7 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 7 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 7 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Огласи за вработување:

- Клуб Спорт 77
- Млекара Маврово с.Ижиште
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Nuk ka raste të reja të konfirmuara të koronës në Gostivar, në vend 190

Објавено

на

Në 24 orët e fundit janë bërë 2.592 testime, kurse janë regjistruar 190 raste të reja të KOVID-19:
• Shkup – 101
• Prilep – 12
• Manastir – 10
• Veles dhe Strumicë  – nga 8
• Kavadar, Kumanovë dhe Ohër – nga 7
• Resnjë – 6
• Shtip – 4
• Gjevgjeli, Demir Hisar dhe Negotinë – nga 3
• Bogdanci, Dellçevë, Kërçovë dhe Probishtio – nga 2
• Dibër, Koçan dhe Kriva Pallankë – 1
Gjatë 24 orëve të kaluara janë regjistruar 14 persona të vdekur: 3 persona të vdekur nga Shkupi (46, 58 dhe 89 vjet), nga 2 persona të vdekur nga Prilepi (73 dhe 80 vjet) dhe Ohër (59 dhe 88 vjet), nga një person i vdekur nga  Berova (53 vjet), Strumicë (65 vjet), Manastir (80 vjet), Kavadar (80 vjet), Kumanovë (83 vjet), Resnjë (88 vjet) dhe Kërçovë (91 vjet). Nga të raportuarit, 13 kanë ndëruar jetë në spital, kurse 1 në shtëpi.
Janë regjistruar 193 pacientë të shëruar nga:
• Shkupi – 78
• Kavadar – 20
• Manastir – 18
• Prilep – 14
• Kumanovë – 12
• Ohër – 10
• Veles – 7
• Dellçevë – 5
• Shtip, Gjevgjeli dhe Kratovë – nga 4
• Strugë, Negotinë, Probishtip dhe Makedonski Brod – nga 2
• Tetovë, Gostivar, Kërçovë, Resnjë, Berovë, Vinicë, Bogdanci, Krushevë dhe Dojran – nga 1
Deri tash në vendin tonë janë bërë gjithësej 1.521.642 testime të Kovid-19. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me KOVID në vendin tonë nga fillimi i epidemisë është 221.285, numri i pacientëve të shëruar është 207.948, të të vdekurve është 7.815, kurse numri i rasteve aktivs është 5.522.
Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ

Популарно изминативе 100 дена