fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Објавено

на

На веб страницата „купувам домашно“ обновени се податоците со списоци каде граѓаните може да проверат дали се добитници на 6.000 денари за купување домашни производи или не.

Проверката се врши преку внесување на единствениот матичен број на родени. На веб страницата понудена е можност за поднесување на приговор за граѓаните коишто сметаат дека ги исполнуваат условите за помош, но ги нема на листите на добитници како корисници на мерката. Во делот на приговорот, општината чиј жител е поднесувачот треба да се одбере од понудената листа. Како што забележавме при прегледување на страницата, во општините не е наведена Општина Гостивар, како и ниту една друга општина што започнува на буквата Г.

До нашата редакција стигнаа и реакции од гостиварци дека не можат да си го оставарт правото на приговор, заради ваквата ситуација.

Рокот за поднесување на приговори е 21.12.2020. После овој рок приговорите нема да се земат предвид.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!