fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Нема сообраќајна дисциплина – Триесетина возачи казнети во Гостивар

Објавено

на

Вчера (29 декември) на подрачјето на СВР Тетово се спроведе уште една од серијата засилени сообраќајно-контролни акции за престигнување.Во рамките на акцијата која била реализирана во периодот од 8 до 16 часот, вкупно биле откриени 40 прекршоци, од кои 12 во Тетово и 28 во Гостивар, најмногу престигнување на непрегледно место.

На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци и ќе се соочат со законски предвидените санкции, односно со парични глоби кои за овој вид прекршок се движат од 45 до 300 евра во денарска противвредност, соопшти полицијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 3 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 4 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!