fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Нема сообраќајна дисциплина – казнети дваесетина возачи во Гостивар

Објавено

на

Сообраќајната полиција во вчерашната контрола спроведена на гостиварското подрачје констатирала повеќе различни прекршоци кај возачите.  Исходите од полициските акции во сообраќајот зборуваат за сообраќајна недисциплина кај возачите и непочитување на правилата и прописите.

Во контролите вчера биле откриени 21 прекршок. Секторот за внатрешни работи Тетово соопшти дека пет возачи управувале возило без положен возачки испит, осум возеле нерегистрирани возила и исто толку ја пречекориле максимално дозволената брзина.

Прекршоците констатирани во контролните активности биле санкционирани со прекршочни и мандатни платни налози.

Акција била спроведена и во Тетово, каде полицијата открила 12 прекршоци: возење без положен испит, возачи почетници кои не ги почитувале ограничувањата и управување автомобил под дејство на алкохол.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Гостиварпред 4 недели

Гостиварка го пријавила партнерот за напад и обљуба

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!