fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Необична кражба во Гостивар – Крадец дрпнал апарат за притисок, топломер…

Објавено

на

Дека крадците не бираат каде и што крадат, покажува последниот пример со кражба во службата за трансфузиологија во Гостивар.

СВР соопшти дека вчера (16 ноември) во 10 часот и 30 минути, на улица „Илинденска“ во Гостивар, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 31 годишниот А.М., кој претходно извршил кражба во трансфузиологија. Лицето од таму успеало да украде апарат за мерење притисок, дигитален топломер, мобилни телефони и други предмети.

Тој бил задржан во Полициската станица Гостивар, а украдените предмети му биле вратени на пријавителот на кражбатa.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА ВО ЗЕМЈАВА?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!