Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

  • Дата: 07/11/2018

Неработни денови до крајот на годината

Остануваат уште неполни два месеци, до крајот на оваа година. Според Програмата на неработни денови за 2018, согласно Законот за празниците на Република Македонија, 8-ми декември, Св.Климент Охридски е неработен ден за сите граѓани на Македонија.

Денот на албанската азбука, 22 ноември е неработен за припадниците на албанската заедница, додека 21 декември, како Ден на настава на турски јазик е неработен за граѓаните припадници на турската заедница.

За католиците неработен е првиот ден на Божиќ, 25 декември.

 

Оставете коментар

Вашата Емаил адреса нема да биде објавена.Задолжителните полиња се означени *

*