Поврзи се со нас

Гостивар

Несреќа кај гостиварско Чајле-Повредени 18 годишник и малолетна девојка

Објавено

на

МВР информира дека вчера (31.03.2023) во 17.50 часот на регионалниот пат Гостивар – Чегране, кај Чајле, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди“, управувано од Џ.И.(28) од Форино, гостиварско и мопед управуван од М.Р.(18) од Гостивар, двете со гостиварски регистарски ознаки.

„Во несреќата возачот на мопедот М.Р. и неговата малолетна сопатничка од Гостивар се здобиле со тешки телесни повреди, констатирани во Ургентен центар Гостивар. По насока на Јавен обвинител увид извршила екипа од СВР Тетово.“, извести полицијата.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена