Поврзи се со нас

Гостивар

Несреќа на патот Гостивар-Чегране, малолетник со тешки повреди

Објавено

на

Вчера (17-ти мај) во 21 часот во СВР Тетово пријавено е дека на регионалниот пат Гостивар – Чегране се случила сообраќајна несреќа во која учествувале: патничко моторно возило „фолксфаген бора“ со гостиварски регистарски ознаки управувано од 63-годишниот М.А. од Чегране и мотоцикл „априлиа“ без регистарски ознаки што го управувал малолетник од Форино.

Во несреќата, малолетен сопатник од мотоциклот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“, извести полицијата.

На местото на несреќата увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена