Поврзи се со нас

Гостивар

Несреќа на патот Гостивар-Градец: Удрил во пешак и побегнал

Жител на Добридол бил тешко повреден во несреќа, која се случила вчера (30 декември) околу 10.30 часото на регионалниот пат Гостивар – Градец, во селото Добридол. МВР информира дека  патничко возило, удрило во пешакот Л.И. на возраст од 55 години, по што го напуштило местото.

Во незгодата, Л.И. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Медицински центар Гостивар за укажување лекарска помош. За настанот бил известен јавен обвинител, а увид на местото на незгодата извршила екипа од СВР Тетово. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!