Поврзи се со нас

Гостивар

Несреќа во Гостивар: Со „бмв“ удрил во пешак, па во ограда и куќа

Објавено

на

СВР Тетово информира дека вчера (10 септември) во 18 часот и 10 минути пријавено е дека на улица „ЈНА“ во Гостивар патничко моторно возило „бмв“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Е.М. на возраст од 22 години од гостиварски Балиндол, удрило во 18-годишниот пешак Х.Н. од Гостивар, а потоа во ограда и куќа на истата улица.

„Во несреќата, пешакот и сопатникот во возилото В.Ќ.(28) од Гостивар се здобиле со тешки телесни повреди констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“.“, информира полицијата.

На местото на несреќата увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена