Поврзи се со нас

Гостивар

Несреќа во Гостивар, тешко повредено лице откако паднало од мопед

Објавено

на

МВР информира дека вчера (25.03.2023) во 17.10 часот било пријавено дека во Долна Бањица 46 годишниот Б.Д. од Гостивар управувајќи мопед без регистарски таблици, паднал на коловозот. Во несреќата тој се здобил со тешки телесни повреди констатирани во гостиварската болница.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Гостивар.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена