Поврзи се со нас

Вести

Невзат Бејта ќе се бори за нов мандат

Објавено

на

Високото раководство на огранокот на ДУИ во Гостивар го номинираше актуелниот градоначалник Невзат Бејта за кандидат за градоначалник на престојните локални избори.

Сегашниот градоначалник и заменик претседател на Демократската унија за интеграција, едногласно ја добил поддршката да се бори за нов мандат. До крај на февруари ќе бидат објавени и имињата кои ќе се најдат на советничката листа. Сепак последниот збор ќе го има лидерот на ДУИ Али Ахмети.

Засега официјално од другите партии се уште нема објавено имиња на кандидати кои ќе се тркаат за градоначалничката фотелја.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена