fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Низ гостиварските улици „уловени“ триесетина брзи возачи

Објавено

на

Полицијата вчера на гостиварското подрачје спроведе акциска контрола за брзина, во која вкупно биле откриени и законски санкционирани 28 возачи за пребрзо возење.

Како што информира Секторот за внатрешни работи, биле изготвени 5 прекршочни, 21 мандатен платен налог и две писмени опомени. Прекршителите кои  значително ја пречекориле дозволената брзина, ќе се соочат со парични глоби од 300 до 400 евра и со времена мерка-одземање на возачката дозвола  од 3 месеци до една година, додека другите ги очекува глоба од 45 евра или впишување на 25 негативни бодови.

Полицијата најави дека вакви контролни активности ќе продолжат да се спроведуваат и во наредниот период, со оглед на тоа што брзото возење е најчестата причина за сообраќајни несреќи со посериозни последици на гостиварските простори.

 

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!