fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Ноќеска акција во Чегране, приведени сопственик на локал и шест девојки

Објавено

на

Синоќа во периодот меѓу 23 и 3 часот, полициски службеници извршиле акциска контрола во угостителски објект лоциран во гостиварско Чегране, сопственост на 51 годишен жител на селото. Секторот за внатрешни работи соопшти дека во локалот биле затекнати шест женски лица – пет македонски и една албанска државјанка, кои работеле како пејачки и танчерки. Девојките заедно со сопственикот биле приведени во полициска станица за понатамошна постапка.

Акција била спроведена и во тетовско, во локал на патот Тетово-Фалише. Таму биле затекнати 16 странски државјанки, кои работеле како танчерки и пејачки. Од нив 14 биле од Република Албанија, една од Република Србија и една од Република Косово, кои биле на возраст од 18 години до 33 години. Странските државјанки, како и сопственикот биле приведени во полициската станица во Тетово.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!