Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Ноќеска приведено лице поради навредување полицајци во Гостивар

Вчеравечер околу 22 часот и 30 минути, на улица „Борче Јовановски“ во Гостивар, при вршење редовна позорна служба, двајца полициски службеници биле навредувани и омаловажувани од 37-годишниот А.А. од гостиварската населба Циглана, кој агресивно се однесувал кон нив, соопшти Секторот за внатрешни работи Тетово.

Лицето било приведено и задржано во Полициската станица Гостивар и по целосното расчистувње на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!