Поврзи се со нас

Гостивар

Ноќеска во Гостивар и Тетово 13 лица го прекршиле полицискиот час

Во периодот 29/30 март од 7 до 7 часот, на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Тетово вкупно 13 лица не ја почитувале, односно ја прекршиле одлуката за ограничено движење, од кои 4 на тетовското и 9 на гостиварското подрачје. Меѓу четирите лица откриени во Тетово, едно лице на возраст од 43 години било од Рeпублика Албанија, информира полицијата.

Сите се лишени од слобода и задржани за целосно расчистување и документирање на случаите, по што ќе им се изготват соодветни поднесоци по член 206 од Кривичниот законик.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!