Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 10/01/2019 | 21:13

Нормализиран сообраќајот Маврово-Дебар, свлечиштето е санирано

Свлечиштето кое попладнево го блокира патниот правец Маврово – Дебар, во близина на манастирот Св. Јован Бигорски е целосно исчистено, патот е прооден во двата правци, информираат од општина Маврово и Ростуше.

Сообраќајот се одвива во зимски услови, особена внимателност се препорачува кон планинските села Врбјане и Видуше.

 

Напишете коментар