fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Нормализиран сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар

Објавено

на

Нормализиран е сообраќајот на патниот правец Маврово – Дебар и обратно, информираа вечерва од АМСМ.

Последниот посилен зејотрес регистриран околу 15 часот и 30 минути, со јачина од 4,9 степени по рихтеровата скала предизвика одрон на патниот правец Дебар-Маврово, по што сообраќајот беше во прекин.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!