Поврзи се со нас

Гостивар

Нов директор на „Паркинзи и зеленило“ во Гостивар

Објавено

на

Смена на раководната позиција во Јавното претпријатие „Градски паркинг и зеленило“ во Гостивар. На директорското место седнува Џелал Луши. За смената информираше градоначалникот Арбен Таравари.

„Денеска се изврши примопредавање на функцијата директор, при што за нов директор е именуван Џелал Луши, правник и професионалец со истакнати раководни вештини. Убеден сум дека господинот Луши ќе биде на ниво на своите должности и во служба на граѓаните на Гостивар. Му се заблагодарив на досегашниот директор Сенад Асани за неговата прекрасна работа за граѓаните на Гостивар и му посакувам успех во натамошните работни задачи.“, напиша градоначалникот на фејсбук.

Асани беше поставен за директор во јуни минатата година. Претходно со претпријатието раководеше Беким Челебиу.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 1 ден

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена