Поврзи се со нас

Бизнис

Нов современ физиотерапевтски центар во Гостивар „Физиотерапевт – Здравје“

Објавено

на

Гостивар и регионот добија нов физиотерапевтски центар. Денеска се отвори Центар за масажа и одржување тело – Физиотерапевт Здравје Гостивар.

Центарот во пријатна и уникатна атмосфера нуди широк спектар различни услуги и масажи, за лице и за тело, големиот број третмани за мажи и жени, за подмладување, релаксирачки или спортски.

Со центарот раководи дипломиран стручен физиотерапевт Илија Жежов, кој долгогодишното искуство одлучи да им го стави на расплагање и на гостиварци.

„После 11 години работа во Скопје, сметав дека и на Гостивар му е потребен ваков физиотерапевтски центар, каде гостиварци ќе можат да уживаат во повеќе видови на масажи, медицински третмани, да добијат стручна помош и високо професионална услуга. Центарот нуди повеќе од 40 видови на масажи и третмани, каде клиентите ќе имаат можност за консултација и детално да се информираат за нивната состојбата, терапијата или масажата која ја добиваат. Целта на центарот е да се помогне на луѓето во проблематиката со секојдневните здравствени заболувања како што се спондилоза, ишијалгија, дископатија, дискус хернија како и други проблематики кои спаѓаат под физиотерапевтската хумана помош.“, вели Жежов.

На отворањето присуствуваа голем број на пријатели, познаници, клиенти кои се интересираа за услугите на Физиотерапевт Здравје Гостивар. Центарот е опремен со сето она со што може да им се помогне на луѓето кои ќе се обратат овде.

Центарот за масажа и одржување тело Физиотерапевт – Здравје Гостивар се наоѓа на улица „Илинденска“ бр.174. За закажување термини и информации може да се обратите на телефонскиот број: 078 220 785.

(комерцијална објава)
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Маркетинг

Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Вестипред 12 минути

Захарова: Русија ќе нападне британски цели доколку британското оружје го употреби Украина за удар на руска територија

Македонијапред 1 час

Повеќе можни кандидати за претседател на СДСМ по оставката на Ковачевски

Гостиварпред 2 часа

Обновен и разубавен натписот Гостивар во градскиот парк

Гостиварпред 3 часа

Конференција во Гостивар: Треба да се направи се‘ за младите да останат тука

Гостиварпред 5 часа

Болница Гостивар-Пуштено во употреба обновеното невропсихијатриско одделение

Гостиварпред 6 часа

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Спортпред 7 часа

Аталанта го совлада Баер Леверкузен и ја освои Лигата на Европа

Здравје и убавинапред 9 часа

Висок крвен притисок – Тивок, а опасен непријател на здравјето

Парламентарни избори 2024пред 20 часа

„Влен“ објави дека со гласањето во Ларце доби плус еден пратеник

Гостиварпред 4 недели

Физички напади и групна тепачка вчера во Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поради дефекти прекин во водоснабдувањето во дел од Гостивар и Бањица

Гостиварпред 2 недели

Вечен помен и слава! Девет години од смртта на хероите Горан и Ненад

Гостиварпред 3 недели

Напад на малолетник во угостителски објект во Гостивар

Претседателски избори 2024пред 4 недели

Резултати за Врапчиште со обработени 92% од избирачките места

Македонијапред 2 недели

9 мај – Ден на победата над фашизмот

Гостиварпред 4 недели

Фолклорот и традицијата во Гостивар како предвесници на празничната велигденска атмосфера

Претседателски избори 2024пред 4 недели

Резултати од ДИК за гласањето во Гостивар со обработени 69% од избирачките места

Претседателски избори 2024пред 4 недели

Првични резултати на ДИК: Гордана Силјановска Давкова 362.682 (40,08%), Стево Пендаровски 180.306 (19,93%)

Гостиварпред 2 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 2 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 9 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена