Поврзи се со нас

Гостивар

Нова акција на СВР, во Гостивар 74 казни за пребрзо возење

Објавено

на

Полициски службеници на СВР Тетово вчера (25 април) од 14 до 20 часот, спровеле акциска контрола во која биле изречени вкупно 109 мерки за пребрзо возење, од кои 35 на тетовско и 74 на гостиварско подрачје.

Триесет и пет од мерките се однесувале на возење со поголема брзина од максимално дозволената надвор од населено место, од кои  четири биле за повеќе од 70 киломатри на час.

Во контролата биле санкционирани и 74 возачи кои ја пречекориле пропишаната брзина во населено место, од кои тројца за повеќе од 50 километри на час.

Покрај тоа, со соодветни поднесоци заокружени се и 10 други видови прекршоци.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 17 минути

Во Гостивар лишени од слобода три лица барани за затворски казни

Македонијапред 1 час

Од денес стапува во сила одлуката за намалување и замрзнување на цените на тоалетната хартија, влошките…

Гостиварпред 2 часа

При заплена на 4 килограми марихуана приведени лица од Гостивар и од Битола

Гостиварпред 3 часа

Утрово најстудено во Лазарополе, попладне се очекува дожд

Вестипред 17 часа

AccuWeather објави голема прогноза за пролетта: Еве што се очекува за нашиот дел од Европа, некои се загрижени

Македонијапред 20 часа

Протест на машинскиот и извршниот персонал на МЖ Транспорт, најавена блокада на железничкиот сообраќај

Гостиварпред 20 часа

Во вторник старт на изградбата на автопатот Тетово-Гостивар, посебен сообраќаен режим поради свеченоста

Гостиварпред 23 часа

Инцидент во модуларната болница во Гостивар, жена се заканувала на персоналот

Македонијапред 1 ден

Струјата во второто полугодие лани поскапела за 12,6 %

Гостиварпред 2 недели

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 4 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 1 недела

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 4 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 4 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 2 недели

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 4 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 3 недели

Гостопримството на гостиварци и дали биле подобри домаќини од тетовци?…

Огласи за вработување:

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Aksion i ri i SPB-së, në Gostivar 74 gjoba për shpejtësi tej normave të lejuara

Објавено

на

Zyrtarët policorë të SPB-së Tetovë dje (25 prill) nga ora 14:00 deri në ora 20:00 kanë kryer një aksion kontrolli në të cilin janë shqiptuar gjithsej 109 masa për tejkalim të shpejtësisë, prej të cilave 35 në Tetovë dhe 74 në Gostivar.

Tridhjetë e pesë nga masat kishin të bënin me drejtimin me shpejtësi më të madhe se maksimumi i lejuar jashtë vendbanimit, katër prej të cilave ishin për më shumë se 70 kilometra në orë.

Nga kontrolli janë sanksionuar edhe 74 drejtues mjetesh që kanë tejkaluar shpejtësinë e parashikuar në një zonë të banuar, tre prej të cilëve për më shumë se 50 kilometra në orë.

Gjithashtu, 10 lloje të tjera të kundërvajtjeve plotësohen me parashtresat përkatëse.

Популарно изминативе 100 дена