fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Нова акција во локал во гостиварско, приведени осум девојки и сопственикот

Објавено

на

Полицијата продолжува со акциските контроли низ угостителските објекти. Последната била спроведена синоќа во периодот меѓу 22 и 4 часот во угостителски објект во селото Равен, сопственост 42 годишен гостиварец.

„Во угостителскиот објект биле затекнати осум странски државјанки, од кои  седум од Република Албанија и една  од Косово. Тие и сопственикот биле приведени во полициска станица за понатамошна постапка.“, информира Секторот за внатрешни работи.

Пред неколку дена акциска контрола беше извршена во локал во Чегране. СВР најави дека и во наредниот период ќе спроведува редовни и акциски контроли за откривање и законско санкционирање на странски државјанки, кои непријавено престојуваат и работат на подрачјето и за нивна евентуална инволвираност во проституција, трговија со луѓе или други незаконски активности.

 

 

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!