Поврзи се со нас

Спорт Гостивар

Нова победа на ЖКК Гостивар, совладана екипата на Пантери (29:56)

Девојките на Женскиот кошаркарски клуб Гостивар, запишаа нова победа во 4.коло од Првата лига – Жени. Во скопски Петровец ја совладаа екипата на ЖКК Пантери со резултат 29-56.

Одличната одбрана беше клучна во победата на избраничките на тренерот Анастасоски, дозволувајќи му на домаќинот да постигне само 29 поени. Стефанија Цветаноска беше најрасположена кај гостиварки, постигна 12 поени и 10 асистенции. После паузата поради повреда Моника Бадиоска се врати на теренот и запиша 11 поени, Лазареска постигна 8, Петреска 7, Харбов 6, Волческа и Димитријеска по 4 поени и Стојаноска и Божиноска постигнаа по 2 поени.

Ова е втора победа по ред за ЖКК Гостивар, со скор од 2 победи и 2 порази се наоѓаат на 4. позиција на табелата. Во следното коло во спортската сала Младост, ќе ја пречекаат екипата на Шкупи.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!