fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Нова сообраќајка во Гостивар: Тешко повредено 21 годишно момче

Објавено

на

Регистрирана е уште една сообраќајна несреќа со тешки телесни повреди во Гостивар. Ова е трета по ред деновиве.

Несреќата се случила околу 13.20 часот на ул „Кеј Братсво Единство“ во Гостивар. Според првичните инофрмации од полицијата, во неа учествувале патничко возило „пежо партнер“ со гостиварска регистрација, кое го управувал 58 годишниот И.Н од Гостивар и мотоцикл Јамаха со италијански таблици, што го возел 21 годишниот гостиварец Р.А.

Во сударот мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди и во сериозна здравстева состојба итно бил пренесен на скопските клиники.

Полицијата соопшти дека се врши увид со овластување на Јавен обвинител и се работи на утврдување на причините и околностите кои довеле до несреќата.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!