fbpx
Поврзи се со нас

Спорт Гостивар

Нова ждрепка: КК Гостивар стартува против ФМП академија во „Младост“

Со денешната нова ждрепка во просториите на Кошаркарската федерација на С.Македонија (КФСМ), после истапувањето на Охрид од лигата и официјално е потврдено дека во новата сезона во Првата лига ќе играат 10 екипи. Одреден e комплетниот распоред за првата фаза од шампионатот во која ќе има 18 кола.

Ждрепката овој пат посака КК Гостивар првиот натпревар да го игра пред домашна публика, против екипата на ФМП Академија, во сабота (12.10.2019), во „Младост“.

Целосниот распоред за сезона 2019/2020:

1. КОЛО
Вардар – Еуроникел
Кожув – МЗТ Скопје
МЗТ 2 – Работнички
Гостивар – Академија ФМП
Куманово – Пелистер

2. КОЛО
Еуроникел – Пелистер
Академија ФМП – Куманово
Работнички – Гостивар
МЗТ Скопје – МЗТ 2
Вардар – Кожув

3. КОЛО
Кожув – Еуроникел
МЗТ 2 – Вардар
Гостивар – МЗТ Скопје
Куманово – Работнички
Пелистер – Академија ФМП

4. КОЛО
Еуроникел – Академија ФМП
Работнчки – Пелистер
МЗТ Скопје – Куманово
Вардар – Гостивар
Кожув – МЗТ 2

5. КОЛО
МЗТ 2 – Еуроникел
Гостивар – Кожув
Куманово – Вардар
Пелистер – МЗТ Скопје
Академија ФМП – Работнички

6. КОЛО
Еуроникел – Работнички
МЗТ Скопје – Академија ФМП
Вардар – Пелистер
Кожув – Куманово
МЗТ 2 – Гостивар

7. КОЛО
Гостивар – Еуроникел
Куманово – МЗТ 2
Пелистер – Кожув
Академија ФМП – Вардар
Работнички – МЗТ Скопје

8. КОЛО
Еуроникел – МЗТ Скопје
Вардар – Работнички
Кожув – Академија ФМП
МЗТ 2 – Пелистер
Гостивар – Куманово

9. КОЛО
Куманово – Еуроникел
Пелистер – Гостивар
Академија ФМП – МЗТ 2
Работнички – Кожув
МЗТ Скопје – Вардар

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Кој ќе ја состави новата Влада?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!