Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Новата „Бонд девојка“ е..

Ана Де Армас, ќе ја има улогата на Бонд девојка во најновото 25. филмско продолжение за најпознатиот агент на светот, Џемс Бонд.

Триесет годишната кубанка, на јавноста и е позната по улогите во „War dog”, „Knock Knock”, „Blade Runner 2049”.

Во улога на Бонд 007 и овој пат ќе биде Даниел Крег, а главниот негативец ќе го толкува Рами Малек кој се прослави со улогата на Фреди Меркјури во „Боемска рапсодија“.

Новиот филм сеуште нема име, а има готово сценарио открива Барбара Броколи. Бонд ја има напуштено службата и ужива во мирен живот на Јамајка. Но, неговиот мир нема да трае долго, се појавува неговиот пријател Литер, молејќи го за помош. Потрагата по киднапираниот научник не оди баш како очекуваат Литер и Бонд, мисијата ќе ги донесе на трага на мистериозн негативец кој овој пат е наоружен со современа технологија.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!