fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Новата „Бонд девојка“ е..

Објавено

на

Ана Де Армас, ќе ја има улогата на Бонд девојка во најновото 25. филмско продолжение за најпознатиот агент на светот, Џемс Бонд.

Триесет годишната кубанка, на јавноста и е позната по улогите во „War dog”, „Knock Knock”, „Blade Runner 2049”.

Во улога на Бонд 007 и овој пат ќе биде Даниел Крег, а главниот негативец ќе го толкува Рами Малек кој се прослави со улогата на Фреди Меркјури во „Боемска рапсодија“.

Новиот филм сеуште нема име, а има готово сценарио открива Барбара Броколи. Бонд ја има напуштено службата и ужива во мирен живот на Јамајка. Но, неговиот мир нема да трае долго, се појавува неговиот пријател Литер, молејќи го за помош. Потрагата по киднапираниот научник не оди баш како очекуваат Литер и Бонд, мисијата ќе ги донесе на трага на мистериозн негативец кој овој пат е наоружен со современа технологија.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 4 часа

Изминатово деноноќие 518 новозаразени, во регионот на Гостивар 10 нови случаи на корона

Гостиварпред 6 часа

Запустена локација во гостиварски Балиндол се претвори во уреден парк со игралиште и детски реквизити

Гостиварпред 7 часа

Му се слошило во чајџилница во Гостивар и починал

Гостиварпред 8 часа

Спасовски во Маврово-Ростуше: Само со подобри услови, полицијата ќе може да испорачува врвна безбедност

Што, како, каде?!пред 9 часа

Нова „Мега акција со Мега ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Македонијапред 10 часа

УЈП ја објави најновата листа на должници

Гостиварпред 11 час

Хелсиншки за случајот „фемицид во Гостивар“: МВР поведе постапка за полицаецот кој не реагирал на пријава за насилство

Гостиварпред 11 час

Сојузот на Борци од Гостивар го одбележа 23 Октомври, денот на Македонската револуционерна борба

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!