fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

Нови 100 вработувања преку неповратни грантови од по 3.000 евра

Објавено

на

Сите заинтересирани невработени лица, активни баратели на работа од денеска можат да се јавуваат на огласот за неповратен грант во висина од 3.000 евра за самовработување преку отворање сопствен бизнис.

Со добиените средства од страна на државата невработените лица ќе можат да отворат бизнис по сопствена желба и според сопствената мотивација и да се вработат себеси, а доколку нивниот бизнис план тоа го предвидува да вработат и дополнителни лица во креираниот бизнис.

Повеќе информации Агенција за вработување на Република Македонија.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!