fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Нови 13 случаи во Гостивар, во земјава 141 новозаразаен со корона

Објавено

на

Во најновиот извештај на Министерството за здравство, стои во последните 24 часа се направени 1885 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19 во: Скопје 39, Куманово 10, Штип 23, Прилеп 1, Тетово 8, Струга 6, Битола 3, Охрид 2, Гостивар 13, Крива Паланка 2, Кочани 3, Пробиштип 1, Демир Хисар 3, Македонски Брод 3, Берово 1, Виница 3, Кратово 1, Свети Николе 1, Кичево 18.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 161 оздравени пациенти од: Скопје 60, Куманово 7, Прилеп 4, Тетово 3, Струга 15, Велес 1, Охрид 3, Кавадарци 7, Гостивар 35, Радовиш 1, Крушево 2, Пробиштип 1, Македонски Брод 1, Кратово 2, Свети Николе 13, Кичево 5, Ресен 1.

Досега во земјата се направени вкупно 117475 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 12083, бројката на оздравени пациенти е 8248, на починати е 529, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3306.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА ВО ЗЕМЈАВА?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!