Поврзи се со нас

Македонија

Нови 310 случаи со Ковид-19 во земјава

Објавено

на

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 2.776 тестови, а регистрирани се 310 нови случаи со КОВИД-19, четири починати и 355 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство.

Од 310 новозаболени од Скопје се 180, Битола 29, Прилеп 21, Охрид 14, Куманово 10, Кавадарци, Велес и Делчево по 9, Гостивар 4, Тетово, Кичево, Гевгелија и Крушево по 3, Струмица, Кочани и Пробиштип по 2 и Штип, Струга, Ресен, Радовиш, Дебар, Валандово и Кратово по 1.

Од вкупниот број на позитивни (310), регистрирани се 48 реинфекции.

Оздравени се 355 пациенти.

Маркетинг

Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Вестипред 7 минути

Захарова: Русија ќе нападне британски цели доколку британското оружје го употреби Украина за удар на руска територија

Македонијапред 58 минути

Повеќе можни кандидати за претседател на СДСМ по оставката на Ковачевски

Гостиварпред 2 часа

Обновен и разубавен натписот Гостивар во градскиот парк

Гостиварпред 3 часа

Конференција во Гостивар: Треба да се направи се‘ за младите да останат тука

Гостиварпред 5 часа

Болница Гостивар-Пуштено во употреба обновеното невропсихијатриско одделение

Гостиварпред 6 часа

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Спортпред 7 часа

Аталанта го совлада Баер Леверкузен и ја освои Лигата на Европа

Здравје и убавинапред 9 часа

Висок крвен притисок – Тивок, а опасен непријател на здравјето

Парламентарни избори 2024пред 20 часа

„Влен“ објави дека со гласањето во Ларце доби плус еден пратеник

Гостиварпред 4 недели

Физички напади и групна тепачка вчера во Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поради дефекти прекин во водоснабдувањето во дел од Гостивар и Бањица

Гостиварпред 2 недели

Вечен помен и слава! Девет години од смртта на хероите Горан и Ненад

Гостиварпред 3 недели

Напад на малолетник во угостителски објект во Гостивар

Претседателски избори 2024пред 4 недели

Резултати за Врапчиште со обработени 92% од избирачките места

Македонијапред 2 недели

9 мај – Ден на победата над фашизмот

Гостиварпред 4 недели

Фолклорот и традицијата во Гостивар како предвесници на празничната велигденска атмосфера

Претседателски избори 2024пред 4 недели

Резултати од ДИК за гласањето во Гостивар со обработени 69% од избирачките места

Претседателски избори 2024пред 4 недели

Првични резултати на ДИК: Гордана Силјановска Давкова 362.682 (40,08%), Стево Пендаровски 180.306 (19,93%)

Гостиварпред 2 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 2 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 9 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

310 raste të reja me Covid-19 në vend

Објавено

на

Sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik, në 24 orët e fundit janë kryer 2776 analiza dhe janë regjistruar 310 raste të reja me KOVID-19, katër të vdekur dhe 355 të shëruar, njofton Ministria e Shëndetësisë.

Nga 310 të sapo infektuar nga Shkupi janë 180, Manastiri 29, Prilepi 21, Ohri 14, Kumanova 10, Kavadari, Velesi dhe Dellçeva 9, Gostivari 4, Tetova, Kërçova, Gjevgjelia dhe Krusheva nga 3, Strumicë, Koçan dhe Probishtip nga 2, Strugë, Resnjë, Radovish, Dibër, Vallandovë dhe Kratovë nga 1.

Nga numri total i rasteve pozitive (310), janë regjistruar 48 riinfeksione.

Janë shëruar 355 pacientë.

Популарно изминативе 100 дена