Поврзи се со нас

Гостивар

Нови 37 заразени со коронавирус во изминатите 24 часа

Министерството за здравство информира за нови 37 случаи на коронавирус во земјава од направени 508 тестирања во последните 24 часа: Скопје 12, Куманово 8, Штип 2, Прилеп 2, Тетово 7, Струга 4, Охрид 2.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 11 оздравени пациенти: Скопје 2, Прилеп 7, Велес 2.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 1978, бројката на оздравени пациенти е 1422, на починати е 113, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 443.

Досега во земјата се направени вкупно 25.270 тестирања на ковид-19.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!