Поврзи се со нас

Гостивар

Нови шест заразени со коронавирус во земјава

Во Македонија има шест новозаразени со коронавирус. Како што соопшти министерот Венко Филипче, една е пациентка која синоќа дошла од Барселона, а останатите се од Дебар.

Бројот на заразени во земјава се искачи на 18, од кои 13 се на клиника во Скопје, а петмина во Дебар.

Педестте патници од авионот, кои допатувале заедно со пациентката од Шпанија ќе бидат во домашна изолација.

Воведени се и нови поригорозни мерки, за кои ќе известиме подоцна.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Македонијапред 44 минути

Нови две жртви на Ковид 19 во Македонија, починаа пациенти од Куманово и Дебар

Гостиварпред 2 часа

Сет антикризни мерки: Сите функционери ќе земаат минималец за април и мај, за работниците во приватен сектор минимална плата ќе исплати Владата

Гостиварпред 2 часа

Хуманитарните пакети во Гостивар, Врапчиште и М.Ростуше ќе ги делат само обучени лица

Гостиварпред 3 часа

Во Гостивар вкупно се направени 40 тестови за корона, нови позитивни случаи нема

Вестипред 6 часа

Околу 1.200 матични лекари вклучени во откривање и следење на пациенти со корона

Македонијапред 7 часа

Дозволено половина час шетање на кучињата за викенд полицискиот час

Здравје и убавинапред 20 часа

Зошто е добро да правите склекови

Гостиварпред 21 час

Гостиварските угостители бараат државна помош во спротивно ќе мора да отпуштаат вработени

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!