fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Нови 73 решенија за изолација во Гостивар изминатото деноноќие

Објавено

на

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово за неносење заштитни маски на вкупно 86 лицa (Тетово-55 и Гостивар-31) изготвени им се прекршочни платни налози, согласно член 6 од соодветната владина Уредба.

Во истиот период на 73 лицa од подрачјето на Гостивар изготвени им се нови решенија за изолација од Државниот санитарен и здравствен инспекторат. Контроли  биле извршени на 1521 (Тетово-1120 и Гостивар-401) лица со вакви решенија и при тоа не било констатирано непочитување на решенијата.


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА ВО ЗЕМЈАВА?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!