Поврзи се со нас

Гостивар

Нови 813 позитивни на ковид во земјава, Гостивар со 9 новозаразени и пријавено починато лице

Објавено

на

Во последните 24 часа направени се 5.165 тестови, а регистрирани се 813 нови случаи на КОВИД-19, информира Министерството за здравство. По региони:
• Скопје – 549
• Битола – 49
• Куманово – 40
• Кавадарци – 25
• Охрид – 20
• Струмица – 17
• Прилеп – 16
• Штип – 11
• Струга – 10
• Гостивар и Велес – по 9
• Гевгелија – 7
• Кочани – 6
• Ресен и Виница – по 5
• Крива Паланка, Радовиш, Делчево и Пробиштип – по 4
• Тетово, Кичево, Неготино, Берово и Дебар – по 3
• Демир Хисар – 2, Свети Николе и Валандово – по 1
Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 6 починати лица: 3 починати лица од Скопје (56г, 74г и 78г) и по едно починато лице од Тетово (78г), Валандово (58г) и Кичево (78г). Пријавените лица се починати во болнички услови.
Согласно Регистарот на умрени лица со дијагноза КОВИД-19 од Мој Термин, пријавени
се 4 лица, 2 починати лица од Тетово (странец) и по едно починато лице од Кичево и Гостивар, починати во период од 27 – 29.12.2021г. Починатите се на возраст од 57 години до 68 години. Од пријавените 2 лица се починати во болнички услови и 2 во домашни услови.
Регистрирани сe 998 оздравени пациенти од:
• Скопје – 498
• Прилеп – 105
• Битола – 58
• Охрид и Струмица – по 38
• Велес – 27
• Кичево – 22
• Кавадарци – 21
• Гевгелија и Валандово – по 20
• Куманово и Ресен – по 18
• Штип – 16, Неготино – 15
• Крива Паланка – 11
• Радовиш и Делчево – по 10
• Свети Николе – 9
• Македонски Брод – 8
• Тетово и Богданци – по 7
• Кочани – 6
• Демир Хисар – 4
• Гостивар и Крушево – по 3
• Струга и Македонска Каменица – по 2
• Виница и Берово – по 1
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Гостиварпред 2 часа

Гостиварец каснат од куче скитник

Локални избори 2022пред 3 часа

Утре истекува рокот за пријавување за гласање во домашни услови за изборите за градоначалник на Маврово и Ростуше

Гостиварпред 6 часа

Физичка пресметка меѓу жители на Скудриње

Македонијапред 7 часа

Замрзната маржата на огревното дрво и пелетите

Локални избори 2022пред 7 часа

ИЗБОРИ Маврово и Ростуше: СДСМ, Медат Куртовски има силна поддршка од граѓаните

Локални избори 2022пред 8 часа

ИЗБОРИ Маврово и Ростуше: Промени, проекти, победи-порачува кандидатот на ВМРО ДПМНЕ, Мевмед Џафери

Македонијапред 9 часа

Во Тетово ќе се произведуваат електричните возила e.GO, соопшти Владата

Македонијапред 10 часа

Се воведува забрана за извоз на семе од сончоглед

Македонијапред 10 часа

Бензините поевтинуваат од полноќ, цената на дизелот останува иста

Гостиварпред 11 часа

Уапсени 8 лица во Гостивар, се тепале и оштетиле угостителски објект

Гостиварпред 12 часа

Гори депонија во атар на гостиварско Беловиште

Вестипред 12 часа

Лебот во Македонија за една година поскап за 35%, има највисока цена во Западен Балкан

Рецептипред 13 часа

Напиток за енергија и здравје – Вкусен и корисен

Гостиварпред 2 недели

Тринаесетгодишната Андреа од Здуње, најмлада учесничка во Горно Реканската коњаница

Гостиварпред 2 недели

„Диви трки” на патот Тетово-Скопје: Учествувале момчиња од Гостивар, Тетово и Скопје

Што, како, каде?!пред 7 дена

Нова акција со СУПЕР НИСКИ ЦЕНИ во Монтенегро Маркети

Што, како, каде?!пред 6 дена

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Гостиварпред 1 недела

Од денес до недела Галичник филм фестивал

Гостиварпред 1 недела

Нападната девојка во салон за убавина во Гостивар

Гостиварпред 1 недела

Трагедија на патот Маврови Анови – Дебар, животот го загубија три лица

Македонијапред 4 дена

Во автобус кој се обраќал на линија Пореч-Гостивар запленето злато вредно над 600 илјади евра

Гостиварпред 1 недела

Жртвите во страотната несреќа на патот Маврово-Дебар на возраст од 35, 42 и 52 години

Културапред 2 недели

Во Гостивар заокружен проектот „Млади поетски пера-Стиховите градат мостови 2“

Гостиварпред 1 недела

Чествување на Илинден во Гостивар во духот на традицијата со народни песни и ора

Македонијапред 2 недели

Судир на две возила на патот Маврови Анови-Дебар, повеќе лица повредени меѓу кои и малолетник

Гостиварпред 2 недели

Усмртен 52 годишен маж при групна тепачка во Гостивар

Гостиварпред 1 недела

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 1 месец

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 2 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 2 месеци

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 2 месеци

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 3 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 3 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 3 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Спортпред 3 месеци

КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

Гостиварпред 3 месеци

Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

Гостиварпред 4 месеци

Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

Културапред 4 месеци

Успешен концерт во Гостивар на друштвото „Браќа Ѓиноски“ во чест на Велигден

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Gostivari

813 raste të reja pozitive të kovidit në vend, Gostivari me 9 të sapoinfektuar dhe i raportuar një person i vdekur

Објавено

на

Në 24 orët e fundit janë bërl 5.165 teste, kurse janë regjistruar 813 raste të reja të KOVID-19, informon Ministria e shëndetësisë. Nëpër rajone:
• Shkup – 549
• Manastir – 49
• Kumanovë – 40
• Kavadar – 25
• Ohër – 20
• Strumicë – 17
• Prilep – 16
• Shtip – 11
• Strugë – 10
• Gostivar dhe Veles – nga 9
• Gjevgjeli – 7
• Koçan – 6
• Resnjë dhe Vinicë – nga 5
• Kriva Pallankë, Radovish, Dellçevë dhe Probishtip – nga 4
• Tetovë, Kërçovë, Negotinë, Berovë dhe Dibër – nga 3
• Demir Hisar – 2, Sveti Nikole dhe Vallandovë – nga 1
Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 6 persona të vdekur: 3 të vdekur nga Shkupi (56, 74 dhe 78vjet) dhe një i vdekur nga Tetova (78), Vallandova (58) dhe Kërçova (78). Personat e raportuar kanë ndërruar jetë në spital.
Sipas Regjistrit të të Vdekjeve me Diagnozë KOVID-19 nga Moj Termin, janë raportuar 4 persona, 2 të vdekur nga Tetova (i huaj) dhe nga një i vdekur nga Kërçova dhe Gostivari, të cilët kanë vdekur në periudhën prej 27 – 29.12.2021. Të vdekurit janë të moshës 57 deri në 68 vjeç. Nga të raportuarit 2 persona kanë vdekur në spital dhe 2 në shtëpi.
Janë regjistruar 998 pacientë të shëruar nga:
• Shkupi – 498
• Prilep – 105
• Manastir – 58
• Ohër dhe Strumicë – nga 38
• Veles – 27
• Kërçovë – 22
• Kavadar – 21
• Gjevgjeli dhe Vallandovë – nga 20
• Kumanovë dhe Resnjë – nga 18
• Shtip – 16,
• Negotinë – 15
• Kriva Pallankë – 11
• Radovish dhe Dellçevë – nga 10
• Sveti Nikole – 9
• Makedonski Brod – 8
• Tetovë dhe Bogdanci – nga 7
• Koçan – 6
• Demir Hisar – 4
• Gostivar dhe Krushevë – nga 3
• Strugë dhe Makedonska Kamenica  – nga 2
• Vinicë dhe Berovë – nga 1

Популарно изминативе 100 дена