Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 20/03/2019 | 21:11

Нови апсења заради марихуана во Гостивар

Две лица вчеравечер бил приведени во Гостивар, заради марихуана. Секторот за внатрешни работи извести дека околу 21 часот, на улица „Живко Брајковски“ , биле лишени од слобода гостиварците С.Н. и И.М., двајцата на возарст од 32 години. При нивен преглед, кај И.М. била пронајдена  марихуана.

Двајцата се задржани во Полициската станица Гостивар за натамошна постапка, соопшти полицијата.

Во Тетово пак, од слобода бил лишен 60-годишен тетовец, кај кого бил пронајден хероин.

Напишете коментар