fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Нови случаи на каснување од куче на улицата „Никола Тесла“ во Гостивар

Објавено

на

Изминатите два дена регистрирани се уште два нови случаи на напад од бездомно куче на улицата „Никола Тесла“ во Гостивар. За период од две недели, во реонот на истата улица имало десетина напади. Според описот што го давале нападнатите граѓани, најверојатно се работи за едно исто куче.

Вчера (1 јануари) во 17 часот и 30 минути, 60 годишниот В.Ј. од Гостивар во СВР Тетово пријавил дека на улица „Никола Тесла“ во Гостивар бил каснат на левата нога од куче-бездомник. Претходниот ден (31 декември) на истата улица била касната гостиварка на возраст од 60 години.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!