fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Нови цени на горивата, повисоки за половина и за еден денар

Објавено

на

Малопродажните цени на горивата се зголемуваат во просек за 1,12%, одлучи Регулаторната комисија.

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 поскапува половина денар и новата цена изнесува 72,00 ден/лит. ЕУРОСУПЕР БС-98 и дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) поскапуваат за 1,00 ден/лит, па малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 74,00 ден/лит, додека ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) ќе се продава по 63,50 ден/лит.

За еден денар поскапува и Екстра лесното масло за домаќинство и неговата нова цена е 52 ден/лит.

Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се намалува за 0,078 ден/кг во однос на цената утврдена со Одлуката од 15.04.2019 година и со тоа цената на мазутот М-1 НС изнесува 34,377 ден/кг.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!